poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Dogoń szczęście!

Brak komentarzy


Ostatnio przeglądam wiele motywujących wpisów czy artykułów dotyczących dążenia do sobie wyznaczonego celu. Osiągnięcie go jest utożsamiane ze szczęściem. Wreszcie będzie można odnaleźć spokój ducha, zrelaksować się i poczuć to, czego tak bardzo pragniemy...

Szczęście, które dla każdego będzie miało inną postać, w rzeczywistości jest mitycznym stworzeniem. Istota ta jest niedościgniona i tak naprawdę nikt nie wie czym ona jest i jak ją zdobyć. Ślepo podążamy za tym pojęciem, szukamy go gdzie popadnie, ale... jakoś zawsze gdzieś nam ucieka.

Sprytna kreatura! Wie doskonale jak się schować i nie zostać odnalezionym. Uwielbia grać nam na nerwach i po cichu cieszy się z każdego niepowodzenia, bo przecież szczęście nie znaczyłoby zupełnie nic, gdybyśmy mogli osiągnąć je pstrykając palcami.

Tak, ono doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też wypracowało sobie najlepszy system kryjówek na świecie. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że to szczęście byłoby najlepszym agentem do spraw specjalnych na świecie. Gdyby tylko miało właściwości istoty żywej i siedziało w ludzkiej powłoce. Tak, z całą pewnością byłoby mistrzem. Nie dałoby się znaleźć nikomu.

Najwyższy czas by się zatrzymać i zastanowić czy to wszystko rzeczywiście ma sens. Czemu tak uparcie wierzymy, że póki czegoś nie osiągniemy nie będziemy szczęśliwi? Czemu nie potrafimy spojrzeć łagodnie na swoje życie? Czemu wciąż i wciąż upieramy się, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, by osiągnąć szczęście?


Spójrzmy prawdzie w oczy. Nigdy nie zaznamy szczęścia, jeśli uzależnimy je od osiągniętego celu. Nie zrozumcie mnie źle. Warto jest wytyczyć sobie konkretny cel w życiu, ale czy on musi wyznaczać nam szczęście? Niekoniecznie...

To czy jesteś szczęśliwy zależy tylko i wyłącznie od samego ciebie. To kiedy zauważysz, że jesteś szczęśliwy również zależy jedynie od twojego otwartego umysłu oraz umiejętności rozglądania się dookoła. Zastanów się i przeanalizuj swoje życie. Może już dawno przekonałeś się co to jest szczęście. Może już dawno je osiągnąłeś, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Na pewno zakręciłeś się w swoim życiu. Szukasz go po omacku i nie rozumiesz dlaczego wciąż ci umyka.

Mam propozycję. Weź teraz do ręki kartkę i długopis. Zamknij oczy i wypisz te szczęśliwe chwile, które wydarzyły ci się jedynie w poprzednim tygodniu. Już masz? Świetnie. Teraz weź głęboki oddech i przeczytaj je na głos. Buzia już ci się śmieje? Jeszcze lepiej! 

Teraz już rozumiesz? Szczęście zawsze z tobą było i pozostanie na zawsze. Wystarczy, że dobrze się rozejrzysz. Nie potrzebujesz nic więcej.

Żyj. Czerp z życia jak najwięcej. Chwytaj chwilę i pamiętaj, by wyciskać z niej wszystkie możliwe soki. Twoje szczęście jest z tobą. Porzuć ten wyścig szczurów. Ten niepotrzebny stres i wszystkie złe emocje jemu towarzyszące. Zanurz się w swoim własnym szczęściu i ciesz się nim, bo jest ono jedynie twoje.

To jest właśnie twój własny kawałek nieba!

Źródło: 1

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz