czwartek, 20 sierpnia 2015

Nie bój się zmiany...

Brak komentarzy
Mając osiemnaście lat stajesz przed trudnym wyborem. Wreszcie możesz cieszyć się swoją upragnioną wolnością. Możesz robić co tylko zapragniesz, ale... tak naprawdę nie masz jeszcze pojęcia w którą stronę skierować swoje życie. Jaki kierunek studiów wybrać i czy na pewno ten, który podpowiada ci serce? A może lepiej powierzyć swą decyzję rozumowi? Rodzice też mogą być dobrymi pomocnikami w podjęciu tej ważnej decyzji.Tylko co zrobić, jeśli wybrało się źle? Co zrobić, gdy w trakcie studiów okazuje się, że jednak to nie jest to o czym marzyliśmy? To nie to co chcemy robić przez całe życie... Co wtedy?

Odpowiedź może wydać się banalna, ale jednocześnie wymagającej wielkiej odwagi. Wystarczy, że zmienisz kierunek myślenia. Rzucisz jedne studia i przeniesiesz się na drugie. Albo jeszcze lepiej, zrobisz sobie rok przerwy. Pójdziesz do pracy i być może wyjedziesz w podróż swojego życia, która całkowicie cię odmieni. 

Brzmi nieźle? Dlaczego więc tak wiele osób tego nie robi? Dlaczego tkwimy w tym samym punkcie swojego życia i nie chcemy się z niego ruszyć? Czemu zaczynamy się nienawidzić i nie potrafimy wyjść z tej pozornie trudnej sytuacji? 

Często boimy się zmiany. 

Nie wiemy co przyniesie nam jutro i obwiniamy się za swoją nieudolność. W końcu wielu ludzi doskonale sobie radzi na tym a nie innym kierunku, świetnie prosperują w tej samej pracy... dlaczego więc my tego nie potrafimy? Zarzucamy sobie brak umiejętności, kompetencji. Szukamy problemu w sobie, ale go nie dostrzegamy. Narasta w nas frustracja, która w końcu odnajduje ujście w najmniej oczekiwanym momencie. Popadamy w depresję i szukamy dziury w całym, tak naprawdę nie dostrzegając tego co powinniśmy.

STOP! 

Zatrzymaj się i pomyśl. Dajesz z siebie 200% i nadal nic ci nie wychodzi, więc czemu zarzucasz sobie lenistwo? Czemu twierdzisz, że powinieneś pracować jeszcze ciężej? Odpuść. Nikt nie będzie cię za to winił. Odpuść. Zamknij oczy i weź głęboki oddech.

Nie przeszło ci nigdy przez myśl, dlaczego jest tyle przeróżnych zawodów? Dlaczego pchasz się tam, gdzie ewidentnie nie chcesz być? Nie rób tego co chcą inni. Może twój rozum też trochę cię oszukał, a może to o czym marzyłeś okazało się być fiaskiem? 
Zerwij z błędnym kołem. Bądź ponad to. Coś ci nie wyszło? Podjąłeś złą decyzję? To nic.

Tak, dobrze zrozumiałeś. To nic takiego!

Wystarczy, że zmienisz kierunek. Pójdziesz inną drogą. Rozpoczniesz coś całkiem nowego.

NIE BÓJ SIĘ ZMIANY.

Nie pozwól by strach cię hamował. Nie pozwól sobie na chwilę zwątpienia. Zrób pierwszy krok, w kierunku lepszego życia. Zrób coś tylko dla siebie. Bądź samolubny przez tą krótką chwilę. Rozsmakuj się w szczęściu. Pozwól sobie na chwilę zapomnienia i zacznij wreszcie świadomie kierować swoim życiem.

ALE...

Niczego nie żałuj. Nie żałuj tych zmarnowanych lat, kiedy to siedziałeś nie tam gdzie w rzeczywistości chciałeś być. Nie żałuj, tylko wyciągnij z nich naukę. Zapamiętaj to jak się wówczas czułeś. Zapamiętaj to doświadczenie. Ono zaowocuje w przyszłości. 

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Odmień swoje życie i niczego nie żałuj. Ja jestem w trakcie tej zmiany i szczerze mówiąc, nigdy nie czułam się lepiej. Mam duże wsparcie ze strony swoich rodziców i przyjaciół. Oni widzą zmianę. Zmianę na lepsze. 

A jak jest z wami? Boicie się zmian? Ryzyko jest obecne w waszym życiu? Kiedykolwiek porzuciliście jedną rzecz by zająć się inną? Żałujecie swych decyzji?

Źródło: 1

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz